Hydro-Com | ul. Zagajnikowa 26 | 95-040 Koluszki | tel. +48 505 95 66 00 | biuro@hydrocom.pl
Hydro-Com

Projektowanie i budowa maszyn

Sektor produkcyjny wiąże się z koniecznością podejmowania wyzwań i podejmowania się wdrażania nowych optymalizacji. Wszystkie działania wykonywane w tym obszarze skupiają się na nadaniu czynnościom produkcyjnym określonej formy, czyli realizacji produktu. Proces ten uznać należy również za ideową materializację energii, która musi sprzyjać zwiększaniu wydajności wytwarzania i jednoczesnemu minimalizowaniu kosztów takiego działania.

Jako doświadczony zakład produkcji maszyn jesteśmy w pełni świadomi tego, jak wiele od nich zależy. Dotyczy to wszystkich sektorów i gałęzi przemysłu – począwszy od rolnictwa, przez przetwórstwo, skończywszy na firmach specjalizujących się w usługach budowlanych. Ze względu na tak różnorodne i szerokie zastosowanie sprzętu istotne jest, by projektowanie i budowa maszyn była dokładną i precyzyjną odpowiedzią na potrzeby i wymogi danego sektora. Istotne jest więc wyposażenie przedsiębiorstwa w technosferę, która będzie w stanie stanowić odpowiednie zaplecze technologiczno-maszynowe.

Podejmując się współpracy z naszą firmą mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie doświadczonych inżynierów, którzy będą w stanie podjąć się działań związanych z konstruowaniem maszyn. Powierzona nam zlecenia zawsze uwarunkowane są indywidualnymi wymogami, co pozwala nam realizować je zgodnie z przedstawionymi wytycznymi. Dysponując rozbudowanym parkiem maszynowym jesteśmy w stanie zaoferować pełną elastyczność produkcji, co oznacza również możliwość zaprojektowania i budowy maszyny nawet o najbardziej nietypowych parametrach. Takie zaplecze oraz w pełni wykwalifikowana kadra to gwarancja terminowo wykonywanych zleceń, które oddajemy w ręce naszych Klientów mając całkowitą pewność ich maksymalnej funkcjonalności oraz wydajności.

Obecnie jesteśmy w stanie wspierać rozmaite sektory. Przygotowywane przez nas urządzenia doskonale odnajdują się zarówno w branży ślusarskiej, spawalniczej, elektronicznej, budowlanej. Ukończone już realizacje efektywnie służą firmom specjalizujących się w obszarze automatyki przemysłowej oraz elektromechaniki.

Realizacja zlecenia w zakładzie produkcji

Pierwszym etapem związanym z realizacją zlecenia jest zapoznanie się z oczekiwaniami Klienta. Przeprowadzone konsultacje pozwalają nam zdiagnozować wiele czynników, które w przyszłości będą miały wpływ na wydajną i długotrwałą, bezawaryjną pracę przygotowywanych urządzeń. Najważniejsza dla naszego zakładu produkcji maszyn jest funkcjonalność, która musi iść w parze z maksymalnym bezpieczeństwem. Oznacza to również stworzenie projektu maszyny, która będzie swoją pracą odpowiadała na zapotrzebowanie danego przedsiębiorstwa. Nasi inżynierowie, podejmując się takiego zadania, konsultują się z Klientami, uzyskując tym samym informacje związane ze specyfiką linii produkcyjnej. Mogą wówczas dopasować przygotowywany projekt konstrukcji maszyny do charakterystyki danego miejsca oraz kompleksu urządzeń. Jednak ich działania to także odpowiedź na zapotrzebowanie sektora budowlanego i rolniczego. Oba potrzebują takich propozycji, które pozwolą w najbardziej efektywny sposób, za pośrednictwem bogatej i odpowiedzialnie zaplanowanej technosfery, zwiększyć wydajność wykonywanych prac.

Do produkcji, poprzedzonej projektowaniem maszyny, wykorzystywane są przez nas tworzywa oraz elementy konstrukcyjne, które zapewnią nowopowstałemu urządzeniu maksymalną funkcjonalność. Pragniemy, by dzięki wykorzystaniu modułów odpornych na intensywną eksploatację korzystanie z wykonanego przez nas sprzętu sprzyjało również ekonomizacji wielu działań.

Jednak by moc użyteczna zamieniana na określony czas pracy przedstawiała korzystny dla przedsiębiorstwa wynik, należy zatroszczyć się o sprawną obsługę oraz takie funkcje operatorskie, które pozwolą zachować maksymalną precyzję działania przygotowanego sprzętu. Również etap projektowania maszyny przewiduje tego typu kryteria. Już w trakcie przygotowywania planów technicznych i pierwszych obliczeń mechanicznych nasi inżynierowie nie tylko odnoszą się do najnowszych rozwiązań technologicznych, ale również sięgają po takie innowacje, które będą sprzyjały optymalizacji czasu pracy (przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów z nią związanych).

Największym atutem prezentowanej oferty jest fakt, iż daje ona możliwość złożenia indywidualnego zamówienia i tym samym – sięgnięcia po rozwiązania całkowicie dopasowane do konkretnych potrzeb dowolnego sektora. Jest to jednoznaczne z wykorzystaniem projektów maszyn całkowicie odpowiadających swoim profilem i sposobem działania pracy danej linii produkcyjnej, przetwórczej lub też dowolnej firmy, której codzienna realizacja i współpraca z Klientami uzależniona jest od funkcjonalności technosfery.
Realizacja i konstruowanie sprzętu, dzięki odpowiedniemu parkowi maszyn, przebiega sprawnie i opiera się na maksymalnej precyzji. Każdy etap produkcyjny nowego urządzenia jest ściśle monitorowany i kontrolowany przez naszych ekspertów. Dbają oni nie tylko o zgodność techniczną z przygotowanym projektem, ale również o najwyższą jakość realizowanych aparatur. Dotyczy to również estetyki wykończenia, czyli nadania nowym urządzeniom konkretnej, atrakcyjnej formy i ciekawych kształtów.

© Hydro-Com 2014