Hydro-Com | ul. Zagajnikowa 26 | 95-040 Koluszki | tel. +48 505 95 66 00 | biuro@hydrocom.pl
Hydro-Com

Siłowniki hydrauliczne i teleskopowe

Obserwując nieustanny rozwój mechaniki oraz zwiększające się wymagania wielu branż i sektorów usługowo-przemysłowych staramy się w taki sposób przygotowywać rozwiązania, by były one w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Dla naszych Klientów oznacza to przede wszystkim możliwość skorzystania z doświadczenia oraz otwartości na najnowocześniejsze realizacje. Jako producent siłowników hydraulicznych zawsze mamy na uwadze sposób ich wykorzystania oraz długotrwałą, intensywną pracę, w której będą uczestniczyć. Dlatego też do ich wykonania używamy tworzyw i materiałów odpornych na stałą eksploatację, zapewniając tym samym naszym siłownikom hydraulicznym funkcjonalność i skuteczność działania przez lata długotrwałego działania.

Uwzględniamy konieczność przygotowania takiego katalogu siłowników hydraulicznych, który otworzy przed naszymi Klientami cały wachlarz rozwiązań. Dlatego też w codziennej pracy podejmujemy się produkowania sprzętu zarówno w wersjach standardowych, ujętych w podstawowej ofercie, jak również indywidualnych – zgodnych z technicznymi parametrami przedstawionymi przez Klienta.

Modele katalogowe przeznaczone są dla trzech zakresów maksymalnych ciśnień pracy: 160, 250 oraz 350 bar. Wszystkie realizowane przez nas zadania związane z przygotowanie profesjonalnych siłowników hydraulicznych obejmują również przeprowadzenie statycznej i dynamicznej próby ciśnieniowej, która pozwala ocenić funkcjonalność wykonanego cylindra. W ten sposób zyskujemy całkowitą gwarancję, iż sprzęt przekazany Klientowi jest nie tylko gotowy do natychmiastowego działania, ale okaże się również trwałym, wydajnym elementem maszyny lub urządzenia.

W naszym katalogu siłowników hydraulicznych odnajdą Państwo propozycje, których organem roboczym jest tłok oraz takie, które swoją pełną sprawność i precyzję działania zawdzięczają nurnikowi. Pierwsze z nich – aparaty tłokowe - udostępniamy w zakresie średnic 25-250 mm. Drugie - nurnikowe – wyróżniają się średnicą tłoczyska od 12 do 60 mm.

Będąc jednak doświadczonym producentem siłowników hydraulicznych wiemy, jak istotne jest wykonywanie zleceń o niestandardowych wymiarach. Jesteśmy więc przygotowani na współpracę z Klientami, którzy potrzebują specjalistycznych cylindrów oraz aparatury w pełni dopasowanej do szczegółowych parametrów technicznych. Nasza realizacja obejmuje przede wszystkim wykonanie tłoków i tłoczysk w niekatalogowych wymiarach (nawet do skoku sięgającego 3,5 metra).

Wykonujemy także przyrządy teleskopowe jednostronnego i dwustronnego działania. Największym atutem tych modułów jest ich funkcjonalność, czyli możliwość wykorzystania parametrów mechanicznych korzystnych dla danego systemu maszynowego. Jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa takie modele, które będą się wyróżniać dużym uskokiem przy jednoczesnym zachowaniu dopasowanej (bardzo często związanej z niewielkimi wymiarami) budowie. Długość samego urządzenia jest uzgadniania w trakcie przyjmowania zamówienia. Szczegóły związane z konkretnymi danymi technicznymi i pomiarowymi jesteśmy w stanie przekazać już na etapie konsultacji – podczas udzielania odpowiedzi na Państwa zapytanie.

Oprócz całkowitego dopasowania realizacji sprzętu pod katem funkcjonalności oraz odpowiednich wymiarów, pragniemy także podkreślić, że wszystkie nasze siłowniki hydrauliczne bazują na innowacyjnej technologii, zapewniającej im maksymalną funkcjonalność oraz zachowanie pełnej wydajności. Efektywna praca proponowanych urządzeń pozwala na wykorzystanie naszych katalogowych urządzeń w wielu sektorach przemysłu.

Pragniemy także podkreślić, iż w trakcie codziennej realizacji wykonujemy m.in. siłowniki hydrauliczne dwustronnego działania, które doskonale sprawdzają się w trakcie prac związanych z przenoszeniem obciążeń w obu kierunkach ruchu. W odróżnieniu do modeli jednostronnego działania, ruch powrotny możliwy jest po zasileniu go strumieniem z pompy. Zwykle urządzenie tego typu posiada dwie wysuwane sekcje. Oprócz aparatury teleskopowej dwustronnego działania wykonujemy także modele jednostronnego działania w systemie wysuwu sekwencyjnego, gdzie sekcje wysuwane są kolejno po sobie. Jako wieloletni producent siłowników hydraulicznych zajmujemy się także realizacją modeli w systemie wysuwu jednoczesnego, w których wszystkie sekcje wysuwane są jednocześnie. Warianty teleskopowe wykonywane są przez nas na specjalne życzenie i według przedstawionych przez Klienta kryteriów.

© Hydro-Com 2014